Prehľad výchovno- vzdelávacích inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti združenia
Školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti eMKLubu
Súkromná spojená škola (SSŠ) a jej súčasti:
- Súkromná základná škola s materskou školou (SZŠ a MŠ)
- Súkromná základná umelecká škola (SZUŠ)
- Školská jedáleň pri SSŠ (ŠJ pri SSŠ)
- Súkromný školský klub detí (SŠKD)
Súkromné gymnázium (SG) a Súkromný školský internát (SŠI)
Súkromné centrum voľného času ,,Nádvorie,, (SCVČ).


Cieľe a realizácia výchovno- vzdelávacieho procesu v školách a školských zariadeniach
Cieľom výchovno-vzdelávacieho procesu v Súkromnej spojenej škole, ktorej súčasťou je Súkromná základná škola s materskou školou, Súkromná základná umelecká škola a Školská jedáleň pri Súkromnej spojenej škole, Súkromný školský klub ako súčasť SSŠ a v Súkromnom gymnáziu a v Súkromnom školskom internáte – je pozdvihnutie Rómov prostredníctvom inkluzívneho vzdelávania detí od útleho detstva v predškolskej príprave v MŠ ako aj posilnenie identity tak rómskych ako aj nerómskych žiakov, stimulovanie a vytváranie pozitívnych vzťahov a vzájomné uznávanie pozitívnych hodnôt majority a menšiny. Stimulovanie hodnotovej orientácie občanov mesta, regiónu a vytváranie modelových podmienok pre rozvoj vzájomného spolužitia na princípoch kultúry života. Snahou školy je vyzdvihnutie hodnoty dôstojnosti človeka s rešpektovaním jeho odlišnosti (národnostná, rasová, náboženská,…), sanácia hodnôt rodiny zameraná na zvýšenie kvality života s perspektívou do budúcnosti – uplatnenie sa v rodine, v ďalšom štúdiu, v spoločnosti a v povolaní.
Projekty
Súkromná spojená škola, Súkromné gymnázium, Súkromné centrum voľného času je integrálnou súčasťou projektu „Cez deti k rodine“ v rámci výchovno-vzdelávacích inštitúcií, ktoré vytvárajú kvalitné vysoko motivačné prostredie pre celodenný výchovno-vzdelávací systém. Podobne aj sociálne inštitúcie – útulky pre mládež po odchode z detských domovov a aktivizačné programy pre prevažne mladých dospelých Rómov a rodičov rómskych žiakov v pracovných dielňach a krúžkovej činnosti a aktivitách SCVČ.
Projekt sa stal modelovým v oblasti „inkluzívneho vzdelávania“ žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia, jeho skúsenosti dali podnet implementácie, i keď len čiastočnej, pre začlenenie celodenného výchovného systému (CVS) do Národného projektu MRK1 pre 20 škôl na Slovensku, do ktorého bola aj naša základná škola včlenená. Garantom a realizátorom Národného projektu MRK 1 bolo MPC Prešov. Od roku 2013/14 vstúpila do Národného projektu MRK2 aj SMŠ, ktorý pokračoval aj v šk. roku 2014/2015.
Školy boli zapojené do projektov v rokoch 2016-2018 eea grants a nórsky finančný mechanizmus, na rozvoj vzdelávania, rozvoj a udržateľnosť vzdelávania v rómskom jazyku a HaRR v projektoch Brána jazykov otvorená (SZŠ) a Rómsky jazyk most medzi nami (SG). V roku 2017 boli školy intenzívne zapojené do medzinárodných projektov DEPART.EU, kde sa aktívne podieľali na konferenciách v Kremnici ( október 2017) a v Grazi
( december 2018).
Od septembra 2018 sa realizuje v SZŠ projekt „Rovnosť šancí vo vzdelávaní pre žiakov z MRK,“ ako národný projekt MŠVVaŠ SR, v rámci operačného programu Ľudské zdroje, ktorý je spolufinancovaný Európskym sociálnym fondom.
Od januára 2020 SG sa podieľa na implementácii projektových aktivít v rámci národného projektu „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov”
Ukážka zo života školy: